اعضای مجمع

محمدمهدی نائبی

محمد مهدی نایبی پس از اتمام دبیرستان در قزوین، با کسب رتبه اول کنکور در منطقه ۲ در سال ۱۳۶۳، وارد دانشگاه شریف گردید. وی در سال ۱۳۶۷ لیسانس الکترونیک و در سال ۱۳۶۹ فوق لیسانس الکترونیک را به پایان رساند و در سال ۱۳۷۲، به عنوان اولین دکترای مخابرات دانش آموخته ایران، از دانشگاه تربیت مدرس فارغ التحصیل شد.

وی در سال ۱۳۷۳ استادیار دانشکده برق دانشگاه صنعتی شریف شد و در سال ۱۳۷۷ به درجه دانشیاری ودر سال ۱۳۸۲ به درجه استادی ارتقاء یافت و هم اکنون نیز به آموزش و پژوهش در این دانشکده اشتغال دارد.

از سال ۱۳۷۶ وی فعالیتهای کارآفرینی خود را آغاز نمود و تاسیس ، مدیریت و توسعه چندین شرکت دانش بنیان را به انجام رساند. وی کارآفرین نمونه کشوری در سال ۱۳۸۵، مهندس برجسته کشور (به انتخاب فرهنگستان علوم) در سال ۱۳۹۲ و مدیر منتخب اقتصاد مقاومتی (به انتخاب معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری) در سال ۱۳۹۴ بوده است.

وی از سال ۱۳۸۷ با این ادراک که کلید اصلی توسعه نیافتگی کشور، علوم مهندسی نیست و با اذعان به اهمیت فوق العاده علوم انسانی، به کمک به دانشجویان مستعد برای تحصیل در این رشته با همکاری یکی از دانشجویان سابق خود (محمد مروتی که در آن زمان در آمریکا مشغول تحصیل در رشته اقتصاد بود) همت گماشت. بعدها این فعالیت در چارچوب موسسه حامی سامان یافت. وی هم اکنون عضو مجمع این موسسه می باشد.

حمید نوید

حمید نوید تحصیلات مقدماتی خود را در مدرسه علوی به پایان رساند و برای ادامه تحصیلات به امریکا رفت. او پس از کسب مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک از دانشگاه PSU به ایران بازگشت و به فعالیت های تولیدی و تجاری پرداخت. وی در کنار پدری خیر و کار آفرین، شرکت تجاری ری دانه و کارخانه نفیس نخ را راه اندازی نموده و در راهبری و فعالیت های اجرایی نقش داشت. همچنین در گروه صنعتی سپاهان، نفیس نخ، ری دانه، تابان نخ، نورد و لوله پروفیل سپاهان و انجمن صنایع نساجی ایران عضو هیات مدیره بوده است. او نیز به مانند تمام صنعت گران و تجار با چالش های متعددی در کسب و کار مواجه بوده لیکن همواره با فعالیت های مشابه در سازمان های عام المنفعه حمایت نموده است. اعتقادی راسخ به بهبود و پیشرفت، اصلاح الگوهای مدیریتی را در سازمان های تحت مالکیت یا مدیریت خود به کار بسته است و از تجربه تمام این سال ها وی را به این باور رسانده که مهم ترین رکن در موفقیت سازمان ها، نهادهای علمی و جامعه، انسانهای کارآمد و شایسته می باشند. از این رو از سال ۱۳۹۴همکاری خود با موسسه حامی را آغاز نموده است و اکنون به عنوان یکی از اعضا مجمع از فعالیت های موسسه حمایت می نماید.

مشاورین

سید صادق امامیان

مدیر اندیشکده مطالعات حاکمیت و سیاست‌گذاری
دکترای سیاست‌گذاری عمومی و حکمرانی؛ دانشگاه ادینبرگ بریتانیا

حسین عبده تبریزی

دکتری امور مالی و بانکداری از مدرسه عالی بازرگانی منچستر

مشاور مدیریت و تأمین مالی وزارت راه و شهرسازی دولت دوازدهم

علینقی مشایخی

استاد دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف

عضو هیئت مدیره شرکت کیسون

از پایه گذاران دانشکده مدیریت دانشگاه صنعتی شریف

دکترای مدیریت دانشگاه ام‌آی‌تی

سیدرضا میرنظامی

پسادکترا موسسه مطالعات انرژی آکسفورد
دکترای مهندسی صنایع سیستم‌های مدیریت، اقتصاد، و سیاست‌گذاری، دانشگاه مونترال کانادا

مسعود نیلی

دانشیار دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف

مشاور اقتصادی رئیس جمهور دولت دوازدهم

رئیس مؤسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه‌ریزی ریاست جمهوری

دکترای اقتصاد دانشگاه منچستر

احمد واعظی

عضو هیئت علمی دانشگاه باقرالعلوم(ع) قم

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم

هیئت مدیره

سیدعلی مدنی زاده

سیدعلی مدنی‌زاده، دارنده مدال برنز المپیاد جهانی ریاضی (۱۳۷۹)، فارغ التحصیل کارشناسی مهندسی برق از دانشگاه صنعتی شریف(۱۳۸۳)، کارشناسی ارشد مهندسی محاسبات و ریاضیات از دانشگاه استنفورد (۱۳۸۵) و دکتری اقتصاد از دانشگاه شیکاگو (۱۳۹۲) میباشد.در حال حاضر، استادیار اقتصاد در دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف میباشد. در حوزه فعالیتهای غیر دانشگاهی از سال ۱۳۹۲-۱۳۹۶ مدیر گروه مدلسازی پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی بوده و از سال ۱۳۹۷ مشاور معاونت اقتصادی سازمان برنامه و بودجه بوده است.

محمد مروتی

محمد مروتی در سال ۱۳۸۰ وارد رشته مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف شد. به دلیل علاقه به رشته های علوم انسانی از همان بدو ورود به دانشگاه پروژه‌های مطالعاتی خود در رشته های علوم انسانی را در دانشگاه شریف و سایر دانشگاهها دنبال می‌کرد. به واسطه این علاقه در پایان مقطع کارشناسی، در دوره دکتری پیوسته اقتصاد در دانشگاه تگزاس آستین پذیرفته شد. در دوره دکتری به مباحث اقتصاد انرژی و بازارهای مالی پرداخت و پس از دوره دکتری برای یک دوره پسادکتری به دانشگاه استنفورد رفت. در سال ۱۳۹۵ به کشور بازگشت. از اردیبهشت ۹۶ برای راه اندازی یک برنامه آموزش عالی خصوصی با کیفیت جهانی در کشور به صورت تمام وقت در دانشگاه خاتم مشغول به همکاری شد که این همکاری تاکنون ادامه دارد.

محمد وصال

محمد وصال پس از اتمام مقطع کارشناسی در رشته‌های مهندسی برق (مخابرات) و مهندسی نفت (مخزن) در دانشگاه صنعتی شریف در سال ۱۳۸۵، باتوجه به چالش‌های اساسی کشور در حوزه اقتصاد، تصمیم به ادامه تحصیل در رشته اقتصاد گرفت. ایشان این مقطع را در دانشگاه صنعتی شریف با موفقیت به اتمام رساند و توانست پذیرش دکتری از مدرسه اقتصادی لندن (LSE) را دریافت کند. وی بلافاصله پس از اتمام دوره دکتری در سال ۱۳۹۳ به ایران بازگشت و به عنوان استادیار گروه اقتصاد در دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف به آموزش و پژوهش مشغول شد. وی هم‌اکنون به عنوان مدیر گروه اقتصاد ایفای نقش می‌کند. ایشان به عنوان یکی از اعضای هیئت مدیره موسسه حامی فعالیت می‌کنند.

مدیریت

حسین جوشقانی

حسین جوشقانی اوایل دههٔ ۸۰ که دانشجوی رشتهٔ مهندسی برق در دانشگاه شریف بود متوجه شد که بسیاری از چالش‌های پیش‌روی کشور بیش و پیش از آنکه از جنس مهندسی باشند، از جنس ضعف مدیریت و عدم بهینهگی نظام تخصیص منابع در کشور می‌باشد. به همین منظور رشتهٔ اقتصاد را برای ادامه تحصیل انتخاب کرد. پس از گذراندن دورهٔ کارشناسی ارشد اقتصاد در دانشکدهٔ مدیریت و اقتصاد شریف، وارد دورهٔ دکتری دانشگاه شیکاگو شد. چند روز پس از اتمام دکتری در سال ۱۳۹۶ به کشور بازگشت و در دانشکدهٔ مدیریت و اقتصاد دانشگاه شریف به تدریس و پژوهش مشغول شده است. پس از گذشت نزدیک به ۱۵ سال از سالهای دورهٔ کارشناسی وی، هم‌چنان از نظر او ضعف دانش مدیریت وحکمرانی در کشور بزرگ‌ترین مانع پیشرفت کشور است. به همین جهت در تلاش است تا با گسترش فعالیت‌های موسسه‌ٔ حامی گام کوچکی در گسترش پیشرفت و آبادانی کشور بردارد.

ستاره چوپانی

ستاره چوپانی، دانش آموخته ی کارشناسی رشته ریاضی دانشگاه صنعتی امیرکبیر و کارشناسی ارشد مهندسی صنایع- سیستم های اقتصادی اجتماعی دانشگاه صنعتی شریف است. پس از کسب تجربه کاری در شرکت­ هایی در زمینه­­ یIT،  با شروع فعالیت یک موسسه خیریه، همکاری داوطلبانه با تیم طراحی سیستم این موسسه را آغاز کرد که این همکاری موجب تغییر دغدغه­ ها و علاقمند شدن وی به فعالیت در این حوزه و سازمان­های مردم­ نهاد شد. در شهریور ماه ۹۷ با موسسه حامی آشنا شده و به تیم موسسه حامی علوم انسانی پیوست.