هما طاهری

رشته سیاست‌گذاری عمومی / دانشگاه هاروارد

در سال ۱۳۶۸ در قزوین به دنیا آمد. از دوران نوجوانی به حیطه علوم اجتماعی و به‌خصوص، سیاست‌گذاری علاقه‌مند شد. در سال ۱۳۸۶ برای تحصیل در رشته مهندسی برق، تحصیل خود را در دانشگاه تهران آغاز کرد. حین تحصیل، علاقه قدیمی خود در زمینه سیاست‌گذاری را با مطالعه آثار فیلسوفان صاحب‌نظر در این حوزه دنبال کرد.
پس از پایان تحصیل، کار در زمینه مهندسی را آغاز کرد و پس از مدتی در سال ۱۳۹۳ برای تحصیل در رشته اقتصاد، وارد موسسه عالی آموزش و پژوهش، مدیریت و برنامه‌ریزی شد. همزمان با تحصیل، به عنوان پژوهشگر کار خود را با معاونت رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی آغاز کرد. پس از قریب به دو سال فعالیت در سیاست‌گذاری حوزه رفاهی، برای ادامه تحصیل در همین رشته در خارج از کشور اقدام کرده و موفق به دریافت پذیرش از مدرسه کندی هاروارد و دانشگاه آکسفورد برای ادامه تحصیل در این حوزه شد.
وی این فرصت حضور در محضر اساتید سیاست گذاری مطرح جهانی را به چشم دروازه‌ای برای پیوستن به جرگه آینده‌سازان کشور می‌داند. او امیدوار است که به زودی با علم بیشتر بتواند هر چه بهتر و عمیق‌تر در تصمیم‌سازی‌های بلندمدت کشور نقشی هرچند کوچک ایفا کند.