علی کیانی

رشته حقوق / دانشگاه کمبریج

همزمان با تحصیل در رشته ریاضی و فیزیک در دبیرستان و آماده شدن برای شرکت در مرحله دوم المپیاد شیمی٬ در اوقات فراغت مطالعات خود را در حوزه علوم انسانی متمرکز می‌کردم. به مرور زمان به این نتیجه رسیدم که این علوم انسانی است که به ما نشان می‌دهد چگونه باید از علوم طبیعی استفاده نمود و پیشرفت تمدن و توسعه پایدار جامعه را ممکن می‌سازد. به همین دلیل پس از دریافت دیپلم ریاضی و فیزیک در سال پیش دانشگاهی به رشته علوم انسانی تغییر رشته دادم و به لطف خداوند توانستم رتبه ۱ کنکور سراسری سال ۱۳۹۴ را در این رشته کسب کنم.

با شروع به تحصیل در رشته حقوق دانشگاه تهران٬ به دنبال گرایشی از رشته حقوق برای مقاطع تحصیلی بالاتر و فعالیت حرفه‌ای بودم که با هدف اصلی من از تحصیل در رشته حقوق یعنی خدمت به بشریت مطابق باشد. به دنبال مطالعات دوره کارشناسی و فعالیت‌های فوق برنامه از جمله حضور در دوره آکادمی حقوق بین‌الملل لاهه٬ حقوق تجارت٬ و به طور تخصصی‌تر٬ حقوق شرکت‌های تجاری را انتخاب کردم. این گرایش عبارت از مجموعه قوانین٬ مقررات و رویه‌هایی است که بر ایجاد و فرآیند اداره شرکت‌های تجاری حاکم است. در دنیای مدرن٬ شرکت‌های تجاری در سراسر جهان تاثیر ملموسی بر یکپارچگی و ثبات اقتصاد و بازارهای سرمایه دارند. برای مثال٬ بسیاری از کارشناسان یکی از دلایل بحران مالی سال ۲۰۰۸ میلادی را عدم وجود راهبری شرکتی صحیح می دانند که منجر به مشکلات بانکی و در نتیجه بحران بزرگ اقتصادی شد. به همین ترتیب٬ حقوق ورشکستگی و حقوق مالی شرکت‌ها در کنار راهبری آن‌ها بر زندگی روزانه مردم در سراسر جهان به طور مستقیم اثر گذارند.

با توجه به اینکه برای کسب دانش به روز و پیشرفته در این گرایش حقوق نیازی جدی به تحصیل در خارج از کشور می‌دیدم٬ اقدام به درخواست دادن به دانشگاه‌های خارج از کشور کردم. به لطف خداوند٬‌ توانستم از چند دانشگاه پذیرش بگیرم و در نهایت دانشگاه Cambridge را برای تحصیل انتخاب نمودم. امیدوارم به این وسیله بتوانم در راه پیشرفت توسعه‌ی کشورم و به طور کلی در راه خدمت به بشریت گامی بردارم.