پرسش‌های متداول

موسسه حامی علوم انسانی

بورسیه تحصیلی حامی

بله این خدمات مختص رشته‌های علوم انسانی است، ولی محدود به دانشجویان این رشته‌ها نمی‌شود. به عنوان مثال اگر یک دانشجوی مهندسی علاقه‌مند به رشته‌های علوم انسانی موفق به اخذ پذیرش در رشته‌های علوم انسانی شود، می‌تواند برای بورس حامی درخواست کند.

اگرچه مخاطب بورس تحصیلی حامی افرادی هستند که بعد از ادامه تحصیل در خارج از کشور مایل به بازگشت و ادامه فعالیت در داخل کشور هستند، از آن جهت که ممکن است به هر دلیلی، بورس شدگان بعد از تحصیل شرایط بازگشت به کشور را نداشته باشند. به همین منظور، در صورتی که اجرای تعهد بازگشت وجود نداشته باشد، بورس شدگان با پرداخت اصل کمک هزینه و یک جریمه به موسسه حامی، سفته‌هایی که قبل از سفر در اختیار موسسه قرار گرفته بود آزاد می‌شود. لازم به ذکر است که این مبلغ صرفاً برای بورس افراد جدید هزینه شده و به خیرین بازگشت داده نمی‌شود .

بله این امکان وجود دارد به شرطی که متقاضی بتواند اثبات کند که هزینه‌ای که دانشگاه پرداخت می‌کند کمتر از هزینه زندگی در آن شهر است.

بله، به طور کلی این رشته‌ها بخشی از علوم انسانی هستند و مورد حمایت موسسه حامی قرار دارند. اما دانشجویان رشته‌های اقتصاد و مالی، به طور معمول در صورتی که دانشجویان توانمندی باشند موفق به دریافت پذیرش از دانشگاه‌های خوب خواهند شد و نیازی به بورس نخواهند داشت. لذا علی رغم اینکه رشتهٔ اقتصاد جزو اولویت‌های موسسه می‌باشد ولی برای کمک‌هزینه تحصیلی حامی در اولویت نیست.

موسسه حامی تا سقف ۳۵ هزار دلار حداقل در ۳ قسمت هزینه را پرداخت می‌کند و بسته دانشگاه و نیاز فرد میزان هر وجه متغیر است. نحوهٔ پرداخت به صورت توافقی با افراد پذیرفته شده پرداخت خواهد شد.

به طور معمول ۵۰ دانشگاه برتر دنیا مدنظر است اما از آن جهت که پیشرو بودن در رشته‌های مختلف با هم متفاوت هستند،‌ رتبه‌بندی از پیش تعیین شده‌ای وجود ندارد.

بستگی به دانشگاه و زمانی که متقاضی به این مبلغ نیاز دارد، خواهد داشت.

در حالت کلی مشکلی وجود ندارد، ولی با توجه به محدود بودن تعداد بورسیه‌ها، اعطای بورس تحصیلی حامی به افرادی که دکتری دارند به رقابت با کاندیداهای دیگر بستگی خواهد داشت.

بله با توجه به محدود بودن منابع موسسه حامی تعداد با توجه به زمان متفاوت خواهد بود. سال گذشته ۴ نفر از کمک هزینهٔ تحصیلی حامی استفاده کردند.

بله، بعنوان مثال the HAND foundation برای رشتهٔ اقتصاد کمک هزینهٔ تحصیلی اعطا می‌کند. همچنین موسسات دیگر که در حوزه‌های مختلف فعال هستند را می‌توانید جستجو کنید.

بورس‌شدگان متعهد خواهند شد که حداکثر یک سال پس از تحصیل به کشور بازگشته و مدت سه سال در ایران به فعالیت‌های پژوهشی و حرفه‌ای خود بپردازند.

بله این رشته‌ها نیز جزو رشته‌های علوم انسانی محسوب شده و رزومه‌های درخواست‌کنندگان مانند بقیه افراد بررسی خواهد شد.

خیر. به طور معمول اگر در دانشگاه‌ها خود را بعنوان فردی علاقه‌مند و مستعد ثابت کنید فاندهای مختلفی به شما ارائه خواهد شد و می‌توانید از انتهای سال تحصیلی برای این scholarship ها اقدام کنید. بورس تحصیلی حامی فقط مختص سال اول تحصیل می‌باشد.

کمک هزینه مسکن

کمک هزینه سفر

در انتهای هر فصل درخواست‌های شرکت در کنفرانس‌های فصل آینده بررسی خواهد شد و با توجه به کیفیت کنفرانس‌ها و منابع موجود تصمیم‌گیری خواهد شد. برای جزییات بیشتر به صفحه کمک هزینه شرکت در کنفرانس‌های بین‌المللی مراجعه کنید.

فرصت مطالعاتی