پوریا آراستی

رشته سیاست‌گذاری عمومی / مدرسه اقتصاد لندن

در سال ۱۳۷۵ متولد شدم. با شروع تحصیل در دبیرستان، مطالعات تاریخی و مذهبی را نیز پی‌گرفتم و همین مطالعات فوق برنامه، نقشی جدی در شکل گیری ذهنیت من در رابطه با آنچه از زندگی خود انتظار داشتم، ایفا کرد.

سال ۱۳۹۴ بود که در دانشگاه صنعتی شریف و رشته­ ی مهندسی مکانیک پذیرفته شدم. آنچه از تعهد به خدمت به اجتماع که در سابقه‌ی ذهنی‌ام بود اندک اندک مرا به این نتیجه رساند که مهندسی مکانیک هم نمی‌تواند اهداف من را محقق سازد. به همین علت همزمان با تحصیل در رشته‌ی مکانیک، کار در چند سازمان مردم‌نهاد را به عنوان داوطلب آغاز کردم. این فعالیت‌های داوطلبانه به شناخت بیشتر من از شرایط اجتماعی کشور منجر شد و همچنین علاقه‌ام نسبت به اثرگذاری اجتماعی را شکل داد.

به زودی متوجه علوم اجتماعی و به طور خاص اقتصاد شدم. سعی کردم با شرکت در برخی درس‌های دانشکده‌ی مدیریت و اقتصاد، بیشتر این حوزه را بررسی کنم و دست آخر تصمیم گرفتم تا در مقطع کارشناسی ارشد به علوم اجتماعی نقل مکان کنم. از آنجا که معتقد بودم دیدگاه یکجانبه‌نگر نمی‌تواند مسائل را به درستی تحلیل کند و راه حل جامع ارائه دهد، رشته‌ی مدیریت عمومی را که ترکیبی از اقتصاد، علوم سیاسی، جامعه‌شناسی، مطالعات سازمان و دیگر علوم انسانی و اجتماعی بود برگزیدم و موفق شدم در این رشته از مدرسه‌ی اقتصاد لندن (LSE) پذیرش دریافت کنم.

خداوند متعال را شاکرم که با کمک موسسه‌ی حامی امکان شرکت در دوره‌ی مزبور را یافته‌ام. هدف من از شرکت در این دوره‌، ساختن پایه‌های علمی قوی در علوم مختلف اجتماعی به همراه کسب مهارت‌های مورد نیاز برای تدوین، تشریح و اجرای سیاست‌ها است.